do kasy suma: 0,00 zł
Dlaczego marmurowe meble są tak drogie?

Dlaczego marmurowe meble są tak drogie? 

Jednym z elementów wpływających na decyzje zakupowe jest cena. Każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu dokonując zakupów, spogląda na cenę i szacuję czy dany przedmiot jest jej wart. Kwestia ta dotyczy także mebli, a zwłaszcza tych z marmuru, których cena często jest podstawowym argumentem do rezygnacji z nich. Dlatego też w tym wpisie postanowiliśmy skupić się na tym, dlaczego marmurowe meble są tak drogie. 

Skąd wynika cena marmurowych mebli? 

Finalna kwota, jaką trzeba zapłacić, aby móc cieszyć się pięknymi, eleganckimi i ponadczasowymi, a przede wszystkim trwałymi meblami marmurowymi zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich dotyczą oczywiście samego surowca, jakim są naturalne marmurowe, kamienne płyty, a wśród nich wymienić możemy między innymi te wymienione i opisane przez nas poniżej. 

Pochodzenie surowca

Pierwszą kwestią wpływającą na cenę marmurowych mebli jest pochodzenie samego marmuru. Ze względu na kraj jego wydobywania możemy więc podzielić go na między innymi: 

  • marmur Włoski, taki jak np. Bianco Carrara,
  • marmur hiszpański, taki jak Emperador czy Nero Marquino.

Te dwa kraje są producentami najbardziej pożądanych i szlachetnych marmurów, które doceniane są we wnętrzarstwie od setek lat. Ograniczona ilość ich złoży oraz wysoki popyt, a także koszt transportu wpływają więc na koszt tych surowców, który następnie przekłada się na cenę wykonywanych z niego mebli. 

Rodzaj marmuru

Analogicznie do powyższego akapitu na cenę marmuru wpływa także jego rodzaj. Im lepsza jakość kamiennych płyt, a także szlachetniejsze i rzadsze ubarwienie tym jego cena automatycznie staje się wyższa.

Metoda obróbki marmuru

Ostatnim elementem wpływającym na cenę marmurowych mebli jest natomiast jego obróbka. Wymaga ona dużego doświadczenia w pracy z tym wyjątkowym kamieniem, a także właściwego zaplecza, materiałów i urządzeń. Tylko takie połączenie pozwala bowiem skutecznie zabezpieczyć marmur przed uszkodzeniami podczas codziennej eksploatacji, jednocześnie nie wpływając na jego wygląd i cechy użytkowe. 

Za co płacisz, decydując się na zakup marmurowych mebli w naszym sklepie?

W naszej manufakturze produkujemy marmurowe meble, takie jak stoliki kawowe, stoły jadalne, konsole, a także elementy dekoracyjne przykładając ogromną wagę do ich jakości. 

Dlatego też kupując meble z marmuru w naszym sklepie, płacisz nie tylko za marmurowy blat osadzony na wybranym stelażu. Dostajesz bowiem w zamian: 

  • najwyższą jakość marmurowych powierzchni, potwierdzoną certyfikatami autentyczności, 
  • dbałość o wykończenie kamiennych krawędzi, przyciętych idealnie na wybrany wymiar, 
  • marmurowe meble zabezpieczone za pomocą specjalistycznego impregnatu, który sprawia, że ich struktura, kolor oraz użylenie prezentuje się tak, jak zaprojektowała je sama matka natura, jednocześnie nadając im odporność na zarysowania czy odbarwienia. 

To, co wyróżnia nasze meble to także rzemieślnicza produkcja, dzięki której każdy nasz stolik kawowy, konsola czy stół przechodzi przez nasze dłonie. Nie ma więc tutaj miejsca na słabą jakość, przeoczone błędy czy też masowe wykonywanie produktów, bez poszanowania naturalnych materiałów. 

W Wood & Stone przykładamy także ogromną wagę do tego, aby nasze produkty były w pełni ekologiczne i etyczne. Dlatego wykonywane przez nas meble tworzone są z naturalnych kamieni, pozyskiwanych w certyfikowanych kopalniach, w których nie wykorzystuje się do pracy dzieci, a ich pracownicy są właściwie wynagradzani za swoją pracę. 

Jeśli więc zależy Ci nie tylko na  pięknych, ale także produkowanych w Polsce z najlepszych, ekologicznych materiałów meble zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jeśli natomiast nie znajdziesz w niej mebli z marmuru, które spełniają Twoje oczekiwania i odpowiadają na Twoje potrzeby, możemy je stworzyć dla Ciebie na zamówienie. Więcej szczegółów na ten temat w zakładce: Na zamówienie

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl