do kasy suma: 0,00 zł
Zalety mebli z naturalnego drewna

Zalety mebli z naturalnego drewna

Meble wykonywane z naturalnego drewna od lat uznawane są za synonim elegancji oraz luksusu, na który na szczęście coraz więcej osób może sobie pozwolić w swoich wnętrzach. W czym jednak tkwi tajemnica popularności drewnianych mebli? Co je odróżnia od innych modeli oraz jakie są ich największe zalety? Postanowiliśmy to omówić, aby udowodnić, że posiadanie mebli z litego drewna ma wiele korzyści i to nie tylko tych aranżacyjnych.

3 najważniejsze cechy mebli z naturalnego drewna 

Dębowy stolik kawowy, konsola z naturalnego drewna czy elegancki stół to tylko jedne z przykładów mebli wykonywanych z tego naturalnego materiału, które można spotkać w wielu wnętrzach. Co jednak sprawia, że są one tak pożądane? Przede wszystkim trzy podstawowe ich cechy. 

Unikalny, naturalny wygląd

Pierwszą i najważniejszą z nich jest unikalność drewnianych mebli. Nie ma dwóch takich samych blatów stolika kawowego z litego drewna, jeśli nawet produkowane są one przez tę samą manufakturę tak jak w naszym przypadku. 

Wynika to przede wszystkim z tego, że drewno pozyskiwane do ich wykonania pochodzi z drzew, które różnią się między innymi ilością sęków, usłojeniem i barwą swojej struktury. Podczas ich wzrostu przez lata w różnych miejscach na to, jak finalnie będzie wyglądało wykonane z nich drewno, mają takie czynniki jak intensywność opadów deszczu, rodzaj gleby, na której rosną oraz otaczająca je roślinność. 

Dlatego też meble z naturalnego litego drewna są tak wyjątkowe. Prezentują bowiem czyste, naturalne piękno, które zaprojektowała sama matka natura bez ingerencji ludzkiej. A współcześnie coraz rzadziej możemy znaleźć takie przedmioty w naszym codziennym życiu. 

Trwałość na lata 

Kolejną z cech drewnianych mebli jest ich trwałość. Z powodzeniem przetrwają one remonty, liczne przeprowadzki, niespożytkowaną energie dzieci, a także setki spotkań odbytych przy ich blatach. Wciąż prezentując się perfekcyjnie, o ile będą właściwie konserwowane. Idealnym przykładem na trwałość drewna jest, chociażby to, że budowane z niego domy są w stanie przetrwać lata, będąc narażonymi na czynniki zewnętrzne. Nie inaczej jest także w przypadku wykonywanych z drewna mebli. 

Uniwersalność aranżacyjna

Ostatnią z cech stolików kawowych z drewna i wszystkich innych mebli wykonywanych z tego materiału jest natomiast ich uniwersalność aranżacyjna. Drewno jako naturalny materiał doskonale łączy się bowiem z niemal każdym innym materiałem. Bez względu na to, czy będzie to szkło, metal czy tworzywo sztuczne. Dlatego też wykonane z niego meble mogą być z powodzeniem stosowane w niemal każdym stylu aranżacyjnym, współgrając z nim bez najmniejszych przeszkód. 

Drewniane meble we wnętrzach dają także duże pole do eksperymentów i zmian. Chcąc całkowicie odmienić wnętrze w których są one ustawione, wystarczy zmienić w nich jego kolor ścian oraz dodatki, bez konieczności inwestowania w nowe meble, gdyż ich powierzchnie dostosują się z łatwością do nowego designu. 

Jaką przewagę mają meble z naturalnego litego drewna nad innymi meblami? 

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupować meble z drewna litego, jeśli te wykonywane ze sklejki pokryte fornirem drewnopodobnym będą w stanie zapewnić podobny efekt wizualny. Pytanie to można jednak porównać do tego, czy warto inwestować w pierścionek zaręczynowy z diamentem, jeśli cyrkonia też będzie błyszczeć. W obu przypadkach nie chodzi bowiem o sam materiał, a efekt oraz korzyści z niego płynące. 

Posiadanie we wnętrzach mebli z naturalnego drewna litego jest ukojeniem dla naszego organizmu. Pozwala obcować z naturą wśród zalewającego nas z każdej strony plastiku i sztuczności. Wiele badań naukowych udowodniło bowiem, że otaczanie się przedmiotami z naturalnego drewna pozytywnie wpływa na nasz nastrój oraz ułatwia relaks. 

Dodatkowo naturalne drewniane stoliki kawowe czy stoły jadalne są również ekologiczne oraz nie generują ryzyka związanego z substancjami powodującymi alergie, czy też podrażnienia dróg oddechowych. Są one bowiem wykonywane z całych kawałków drewna, wyłącznie odpowiednio sezonowanego oraz impregnowanego z zachowaniem wszelkich norm, jakie powinny spełniać tego typu produkty. 

Dlatego też warto rozważyć ich zakup podczas aranżowania swoich wnętrz, który można dokonać, chociażby w naszym sklepie, gdzie oferujemy szeroki wybór stolików kawowych z litego dębu, konsol oraz stołów jadalnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl