do kasy suma: 0,00 zł
Jak czyścić drewniane stoliki kawowe?

Jak czyścić drewniane stoliki kawowe?

Drewniane stoliki kawowe wykonywane z naturalnych materiałów cechują się zróżnicowaną kolorystyką, układem słojów czy też zakrzywieniem włókien prezentując tym samym zapisaną w nich historię. To właśnie dzięki temu są one tak piękne i wartościowe, gdyż wprowadzają do wnętrz ciepło i przytulny charakter. Zaletą mebli z naturalnego drewna jest także ich trwałość, aby móc jednak cieszyć się przez wiele lat ich nienagannym wyglądem i pięknem należy pamiętać, że wymagają one właściwej pielęgnacji. 

O czym pamiętać podczas codziennego użytkowania stolików kawowych z litego drewna? 

Nasze stoliki drewniane zostały wykonane z naturalnego dębowego litego drewna, poddanemu właściwym procesom suszenia oraz impregnowania. Przez co doskonale sprawdzają się do zastosowania wewnętrznego. 

Jednak ze względu na naturalność drewna wraz z czasem pod wpływem różnorodnych czynników takich jak temperatura, wilgotność czy niewłaściwy sposób użytkowania jego powierzchnia może ulec zniszczeniu. Aby opóźnić ten proces, zalecamy wobec tego: 

  • ustawianie naczyń zarówno gorących, jak i zimnych, na specjalnych podkładkach, 
  • niepisanie bezpośrednio na powierzchni blatów, 
  • utrzymywanie temperatury w pomieszczeniach na poziomie około 23 stopni Celsjusza, 
  • nieustawianie stolików przy bezpośrednim źródle ciepła (kaloryfery, kominki),
  • po rozlaniu na powierzchni blatów płynów jak najszybsze usunięcie ich za pomocą miękkiej ściereczki lub ręcznika papierowego. 

Dzięki temu dębowa powierzchnia stolików kawowych nie będzie ulegać wypaczeniu zarysowaniom ani odkształceniom. 

Czym i jak czyścić drewniane powierzchnie blatów? 

Długotrwały, piękny wygląd drewnianych blatów stolików kawowych zapewni także ich regularne czyszczenie z wykorzystaniem specjalnie przeznaczonych do tego preparatów delikatnym działaniu. Dodatkowo podczas czyszczenia drewnianych mebli należy unikać bezpośredniego nanoszenia na ich powierzchnię środków czyszczących. Najlepiej wobec tego najpierw spryskać nimi szmatkę lub ręcznik papierowy, a następnie przetrzeć blat stolika. Nie należy stosować również wszelkiego rodzaju szorstkich elementów, takich jak na przykład ścierająca strona gąbki do mycia naczyń. 

Samo przecieranie stolików z naturalnego drewna powinno się odbywać natomiast zgodnie z kierunkiem, w jakim układa się widoczne na nim usłojenie. 

Konserwacja mebli drewnianych

Podczas czyszczenia lakierowanych mebli z drewna litego usuwamy z ich powierzchni nie tylko kurz i inne zabrudzenia, ale także osłabiamy warstwę ochronnego lakieru. Dlatego też raz na miesiąc warto zadbać o impregnację drewnianych powierzchni, stosując w tym celu specjalne preparaty do mebli lakierowanych. 

W zależności od upodobań dostępne są one w wersjach o matowym lub połyskującym wykończeniu, a ich dobór względem tej kwestii zależy tylko od tego, jaki efekt bardziej nam odpowiada. 

Nakładanie preparatów impregnujących należy natomiast wykonać za pomocą miękkiej ściereczki, najlepiej z mikrofibry, wcierając je pociągłymi ruchami zgodnie z kierunkiem układu słojów drewna. Po zakończeniu impregnacji powierzchnie blatu dobrze jest dodatkowo przetrzeć czystą suchą ściereczką, pozbywając się w ten sposób nadmiaru środka konserwującego. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl